KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15873020
nr 1587 3020
Eva Laurell
(1921-1994), Sverige
Blyerts, Modell. Signerad. Bildmått: 40x30cm, yttermått inklusive ram: 55x42cm
Eva Laurell, svensk målare, tecknare och grafiker född i Uppsala 1921, död 1994 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:58:58
23/11 20:08:28
100 kr
11/12 14:50:14
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Eva Laurell
Läs mer om Eva Laurell